Як безпечно виїхати за кордон?

Як безпечно виїхати за кордон?
Складна ситуація примушує багатьох людей робити важкий вибір і відправлятися за кордон, щоб убезпечити себе та дітей. Польща продовжує приймати українських біженців та надавати їм посильну допомогу. Але там їх може очікувати не тільки допомога, але й небезпека, якщо вони попадуть до торговців людьми.
    
Такі злочинні угрупування часто маскуються під компанії, які надають допомогу. Тому треба бути дуже пильними і дбати про свою безпеку. Спираючись на дані платформи Спільно https://spilnoinpl.org/bezpeka, дамо кілька порад, як убезпечити себе за кордоном.

Паспорт

Для легального в’їзду у Польщу потрібен діючий закордонний паспорт. Якщо наявні біометричні документи, візи не потрібні. Задля безпеки треба запам’ятати наступне:
  • Тримайте документи у надійному місці. Краще за все не у сумці, яку можуть вкрасти, а у кишенях, що добре застібаються.
  • Нікому ніколи не віддавайте свої паспорти. Окрім прикордонників, звісно.
  • Сфотографуйте усі документи на телефон або зніміть паперові копії. Фото завантажте до хмари або надішліть по е-мейлу близьким.

Дорога

По можливості завжди треба повідомляти рідних або довірених осіб про всі ваші пересування. Куди ви їдете і коли, на якому транспорті, не буде зайвим зробити фото квитків та номерних знаків. Особливо це важливо, якщо ви збираєтеся їхати таксі або іншим приватним транспортом. Якщо водій не дозволяє робити фото – відмовляйтеся від поїздки з ним. Взагалі намагайтеся уникати всього, що здається вам підозрілим.

Контакти

Крім передачі контактним особам фотографій та інформації про ваше місце перебування, варто домовитися з ними про кодове слово, яким ви зможете їм повідомити, що знаходитесь у небезпеці. Не треба думати, що це занадто, дуже часто така перестраховка може врятувати життя та свободу.
Як безпечно виїхати за кордон?

Гроші

  • Краще мати з собою різні варіанти – готівку, банківські картки, мобільний банк.
  • Не тримайте готівку в одному місці, розділить її на частини та сховайте. Краще основну суму ховати на тілі, бо валізи можуть вкрасти або їх доведеться покинути.
  • Вивчіть на пам’ять номери своїх карток.
  • Вивчить на пам’ять номери телефонів людей, які при необхідності зможуть вам фінансово допомогти.

Житло

Якщо нема змоги завчасно зняти житло, краще відразу по приїзді звернутися по допомогу до інформаційних пунктів, які розташовані на всіх польських вокзалах. Там нададуть актуальну інформацію, допоможуть з житлом та скоординують, куди треба звернутися, щоб отримати необхідне.

Виконання цих порад допоможе убезпечити себе та рідних під час перебування за кордоном. 
Аватар Seo Николай Лисов
Журналист/Kinderslove
Просмотров: 2306 | Теги: виїзд за кордон, безпека | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar