Орхідея в горщику: практичні поради щодо догляду в домашніх умовах

Орхідея в горщику: практичні поради щодо догляду в домашніх умовах
Орхідея - одна з найпрекрасніших квіток, що існує на нашій планеті. Ці неймовірні красуні зустрічаються майже на всіх континентах планети, хіба, що звичайно крім Антарктиди. Видів, а також підвидів цієї рослини сотні й тисячі. Різноманіття просто вражає! Але як обрати саме ту квітку, яку можна вирощувати в горщику в домашніх умовах, адже не кожна для цього пристосована. Розглянемо, деякі поради, як доглядати за цією красунею в домашніх умовах, аби вона цвіла та радувала своїм виглядом господарів.  

Орхідея в горщику: практичні поради щодо догляду в домашніх умовах
 

Особливості догляду

Домашні види рослини суттєво відрізняються від їх дикорослих “родичів”. В природі квітка дуже стійка, зокрема завдяки кореневій системі. Без особливих зусиль вона може зростати, як на скелі, так й на дереві, адже є епіфітом та не залежить від грунту. Тобто для енергії та споживання їй всього-на-всього потрібен фотосинтез та опора у виді каміння тощо. Домашні ж види зовсім навпаки ніжні й крихкі.

У квіткових магазинах можна зустріти багато видів орхідей https://shop.camellia.ua/ua/view/orhideya-2-vetki , на практично будь-який вид і колір. Але будьте готові до того, що догляд за цією вибагливою квіткою вимагатиме багато вашої уваги. 

Отже, після покупки орхідеї слід триматись таких правил:
 
  1. В перші два тижні слід обмежити потрапляння прямих сонячних променів на квітку. Таке агресивне для цієї квітки світло, може навіть спалити її листя, достатньо буде розсіяного світла.
  2. Пересаджувати щойно куплену рослину не варто, вона прекрасно ростиме в горщику до року й більше.
  3. У перші дні орхідея не потребує поливу чи підгодівлі, треба просто уважно слідкувати за станом листочків. Якщо ж вони насичено зеленого, соковитого кольору, то все чудово, рослині подобається полив.
  4. Досвідчені фахівці радять часто протирати листя вологою ганчіркою, це сприяє їх швидкому росту. Особливе це стосується молодих рослин.
  5. Поруч не повинно бути ніяких інших рослин, адже у квітки можуть вже бути, чи з'явитися згодом хвороби або паразити.
  6. При необхідності варто встановити дренаж чи підпірки, адже важливим є те, щоб рослина росла стійко і прямо, і ні в якому разі не падала!
  7. Слід уважно стежити за рівнем вологості у грунті. Періодично радять додавати землю, що подрібнена та сухе листя.
  8. Горщик має бути прозорий, з пластику, з дренажними отворами, так легше слідкувати за тим, чи достатньо рослині вологи.
  9. В грунті обов'язково має бути присутнє: вугілля, волокна, гранульована глина, деревна кора, подрібнений мох. 
  10.  І один з найважливіших моментів: не треба занадто часто змінювати місце розташування квітки, бо рослини досить довго звикають до нових умов.
Виконуючи ці не складні поради та рекомендації ваша орхідея “скаже дякую” і не забариться порадувати своїм унікальним цвітінням!
 
Аватар king22 Yosyp Korol
Главред/Kinderslove
Просмотров: 193 | Теги: орхідея | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar