Що робити, коли «сіла батарейка»: поради для тих, хто відчуває занепад сил

Що робити, коли «сіла батарейка»: поради для тих, хто відчуває занепад сил
На фоні постійних стресів, зміни пору року та великих навантажень (як фізичних, так і моральних) людина може відчувати постійну втому. Такий стан є дуже небезпечним, оскільки згодом він може трансформуватися в синдром хронічної втоми, провокуючи розвиток депресії. Крім цього можуть розвинутись різні хронічні та небезпечні захворювання. Тож варто своєчасно звернути увагу на свій стан, пропити вітаміни, повноцінно відпочивати та харчуватися, щоб не допустити серйозних наслідків.
 

Симптоми занепаду сил

Кожна людина може відчувати втому, і це цілком нормально. Втім варто розуміти, що такий стан не повинен повторюватись щодня, бо це може свідчити про серйозну нестачу вітамінів та проблеми зі здоров’ям. Серед найпоширеніших симптомів занепаду сил можна виділити:
  • відчуття втоми та безсилля — вони можуть виникати навіть при мінімальних навантаженнях на кшталт підйому по сходах, нетривалої прогулянки в парку тощо;
  • слабкість та м'язовий дисбаланс — занепад сил може спровокувати зменшення м'язової сили та м'язового тонусу, що зменшує спроможність займатися фізичною активністю;
  • порушення сну — занепад сил призводить до зменшення якості та кількості сну, що може сприяти втомі та безсиллю;
  • проблеми з апетитом — розлад харчової поведінки доволі часто нерозривно поєднаний із моральним та фізичним станом людини;
  • зниження настрою — емоційний стан є залежним від стану організму та загальних змін, що в ньому відбуваються. Постійний поганий настрій, викликаний втомою, може стати тривожним «дзвіночком»;
  • зміни ваги — занепад сил провокує зменшення фізичної активності, зниження апетиту тощо.

Чому виникає занепад сил?

Загалом занепад сил може бути викликаний різними факторами: зокрема, фізичними та психологічними. Найчастіше проблеми виникають через недостатній сон: він може призвести до втоми, погіршення концентрації та пам’яті, розвитку роздратування. Втім нерідко занепад сил виникає і через неправильне харчування: його погана якість та нерегулярні прийоми їжі можуть викликати втому та впливати загалом на енергетичний рівень організму. Звісно, дуже великий вплив має стрес, оскільки він послаблює емоційний стан людини.

Загальний стан здоров’я також має велике значення. Зниження рівня гормонів (естрогену та тестостерону) можуть призвести до зниження енергії. Втім і погані звички теж мають негативний вплив в цілому. Також хронічні захворювання (зокрема мова йде про проблеми з серцево-судинною системою та щитовидною залозою) можуть спровокувати серйозний занепад сил.
Що робити, коли «сіла батарейка»: поради для тих, хто відчуває занепад

Як протидіяти занепаду сил?

Стан постійної втоми надзвичайно складний та неприємний. Саме тому важливо дотримуватись досить простих правил, які дозволять не допустити занепаду сил. Для цього рекомендується обов'язково регулярно займатися фізичними вправами. Справа тому, що фізична активність дозволяє підвищити енергію та зменшити відчуття втоми. Саме тому слід щодня хоча б пів години часу витрачати на фізичні вправи. В теплу пору року займатись спортом можна на вулиці, поєднуючи приємне з корисним.

Не менш важливо підтримувати збалансовану дієту. Важливо, щоб щоденний раціон містив достатню кількість вуглеводів, білків та здорових жирів. Варто додати до свого харчування велику кількість фруктів та овочів, не забувати про горіхи, зернові культури та кисломолочну продукцію.

Підтримувати вітамінний баланс в організмі не менш важливо. Саме тому паралельно з правильним харчуванням варто щодня вживати харчові добавки. Наприклад, L-Карнітин фумарат активує виробництво спеціальної речовини в організмі, яка перетворює жирні кислоти в енергію.

Важливо дотримуватися регулярного розкладу сну. Вважається, що для дорослої людини сон має складати 7-9 годин. Щоб поліпшити засинання, рекомендується добре провітрювати кімнату ввечері, відмовитись від використання гаджетів. Щоб налаштуватись на сон, варто послухати спокійну музику або присвятити час читанню.

Стрес може впливати на емоційний стан та призводити до втоми. Важливо вчитися ефективно поводитися зі стресом та шукати способи релаксації: наприклад, йогу чи медитацію. Не менш важливо позбутися шкідливих звичок, адже вживання алкоголю та паління погіршують здоров’я та негативно впливають на рівень енергії в організмі. Також бажано щодня бувати на свіжому повітрі, особливо в теплу пору року. Щодня варто приділяти мінімум пів години подібним прогулянкам, що дозволить позбутись відчуття втоми.
 
Аватар king22 Yosyp Korol
Главред/Kinderslove
Просмотров: 546 | Теги: Вітаміни від стресу, L-Карнітин фумарат | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar