Батько-алкоголік — як живе дитина?

Батько-алкоголік — як живе дитина?
Алкоголізм у сім'ї — хвороба всіх її членів. Алкоголік у сім'ї фактично змушує страждати всіх членів сім'ї. Але як визначити, коли проблема починає зачіпати не тільки людину, яка зловживає алкоголем, а й її сім'ю? І як зрозуміти, що пора починати лікування алкоголізму у Вінниці?

 

Життя дитини в сім'ї алкоголіка

Людина, яка пристрастилася до алкоголю, безконтрольно руйнує не тільки своє життя, а й життя всієї родини: сімейні заходи спрямовані на запобігання вживання алкоголю або нейтралізацію наслідків зловживання алкоголем. Життя з алкоголіком набуває різних форм: в одній сім'ї це може бути постійне чергування алкогольних пристрастей і періодів стриманості, в іншій — постійний страх агресивної поведінки або відходу алкоголіка з сімейного життя.

Незалежно від того, якої форми набуває алкогольна залежність батьків, особливо страждають діти. Оскільки вживання алкоголю частіше трапляється в чоловіків, ніж у жінок, та ймовірність алкогольної залежності у них збільшується, найчастішим джерелом дисфункції в сім'ї з алкогольною проблемою є батько-алкоголік. Однак це не означає, що проблема залежності не виникає у жінок: алкоголізм у жінок відрізняється від алкоголізму у чоловіків і потребує окремого підходу.

Якщо зловживання алкоголем спостерігається в обох батьків, шанси дитини на отримання піклування та підтримки в сім'ї суттєво знижуються. У сім'ї алкоголіків є три суворих правила:
  • "не говори" — нікому не розповідати про те, що відбувається в сім'ї;
  • "не довіряй" — якщо довіряєш, хтось може тебе образити (правило поширюється як на незнайомців, так і на членів сім'ї);
  • "не відчувай" — не показуй слабкості та не копайся у власних почуттях.
Батько-алкоголік — як живе дитина?

Що отримують діти від батьків-алкоголіків

Діти, які живуть у сім'ях алкоголіків, частіше піддаються фізичному насильству, ніж з інших родин — не тільки коли батько перебуває у стані алкогольного сп'яніння, а й у тверезому стані. Діти часто зізнаються в травмах тільки тоді, коли вони помітні.

В алкогольних сім'ях трапляється і психологічне насильство: приниження, образи та залякування, а також досвід насильства між батьками. Токсичний батько-алкоголік, якому допоможе тільки кодування гарячим уколом від алкоголю у Вінниці, може скористатися природною потребою дитини в ідентифікації та близькості, посилити агресію і направити її проти матері.

Також, важливо пам'ятати, що діти алкоголіків піддаються сексуальному насильству та нехтуванню як з погляду безпеки та задоволення основних потреб, так і з погляду інтелектуального та соціального розвитку.

 

Аватар king22 Yosyp Korol
Главред/Kinderslove
Просмотров: 718 | Теги: кодування від алкоголізму, дитина в сім'ї алкоголіка, Батько-алкоголік, Алкоголізм у сім'ї | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar