Все про мозочкову стимуляцію

Все про мозочкову стимуляцію

Батькам здається, що незграбність дитини та порушення координації рухів – це лише особливості її організму, хоча насправді вони часто вказують на неврологічні відхилення. Ці симптоми можуть виникати при проблемах в роботі стовбура головного мозку та мозочка.

В результаті тривалих досліджень вченим вдалося встановити, що стимуляція мозочка позитивно впливає не лише на координацію рухів, але й покращує розвиток мовлення, допомагає вдосконалити інші навички. Саме тому мозочкова стимуляція все частіше використовується для корекції різних відхилень та проблем неврологічного характеру. Розглянемо детальніше її особливості, ефективність та як зрозуміти, що дитина потребує використання такого методу.
 

Що таке мозочкова стимуляція?

Мозочковою стимуляцією називається комплекс спеціальних вправ, направлених на покращення роботи мозочка та інших структур головного мозку, відповідальних за координацію рухів, мовлення тощо. В Центрі нейрофізіології Development Clinic https://dvclinic.com.ua/uk/ для мозочкової стимуляції використовуються різні засоби: 
  1. Балансирна дошка Ф. Билги. Вправи з нею допомагають розвивати координацію рухів, а також придбати навички балансування та спритності, зробити «прорив у навчанні». 
  2. Інтерактивна платформа Wii Fit. Може використовуватися для виконання різних вправ, які можна розділити на 4 основні напрямки – аеробіка, йога, фізичні вправи, ігри. При застосуванні в комплексі з класичними заняттями дозволяє за короткий термін оцінити високі результати мозочкової стимуляції. 
  3. Обладнання «тренажерно-інформаційна система». Відмінно підходить для розвитку вестибулярного апарату дитини.
Детальніше про засоби мозочкової стимуляції можна дізнатися за посиланням https://dvclinic.com.ua/uk/services/mozzhiechkovaia_stimuliatsiia/.
 

Результати й ефективність 

Мозочкову стимуляцію використовують у комплексі з іншими методиками для досягнення бажаних результатів. Курс, який зазвичай складається з 13-15 занять тривалістю 30-40 хвилин, дозволяє отримати такі результати: 
  • поліпшити сприйняття дитиною усного та письмового мовлення; 
  • покращити математичні здібності; 
  • підвищити концентрацію уваги; 
  • стимулювати розвиток пам’яті; 
  • розвинути навички читання та ін. 
Найчастіше мозочкову стимуляцію комбінують із заняттями з логопедом, психологом чи іншими фахівцями. 

Висока ефективність вправ, направлених на мозочкову стимуляцію, обумовлена тим, що в цьому відділі мозку зосереджено близько 50% нейронів. Він не лише відповідає за рухи, але й сенсорне сприйняття. Крім того, мозочок підтримує постійний зв'язок з лобовими долями. Подолання дисфункцій мозочка допомагає прискорити процес корекції мовних порушень. 

Все про мозочкову стимуляцію
 

Коли необхідна мозочкова стимуляція?

Спеціальні вправи позитивно впливають на фізичне та психологічне здоров’я дитини, а також її емоційний стан. Мозочкова стимуляція може бути рекомендована в таких випадках: 
  • при синдромі дефіциту уваги та гіперактивності; 
  • при порушенні розвитку мовлення; 
  • при відставанні в навчанні; 
  • при порушеннях аутистичного спектру; 
  • при затримці розумового розвитку та ін. 
Програма занять в кожному випадку підбирається індивідуально в залежності від стану дитини, наявних проблем і ступеню їх вираженості. Крім того, враховуються навички пацієнта. Склад занять може коригуватися в процесі курсу для досягнення найкращого результату. 

Не дивлячись на те, що сьогодні існує обладнання для мозочкової стимуляції, яке може використовуватися в домашніх умовах, все ж таки вправи краще виконувати під наглядом фахівця. Заняття в Центрі нейрофізіології проходять в ігровій формі, що допомагає дітям відволіктися від проблем та сконцентруватися на виконанні поставленого завдання в комфортних умовах.


 
 
Аватар king22 Yosyp Korol
Главред/Kinderslove
Просмотров: 13541 | Теги: порушення координації рухів, окращення роботи мозочка, мозочкова стимуляця | Рейтинг: 5.0/5
Всего комментариев: 0
avatar