Подагра: симптоми і лікування

Подагра: симптоми і лікування
Одним із найпоширеніших захворювань суглобів є подагра. Особливість цього захворювання полягає в тому, що в суглобах та кістках відкладається сечова кислота у вигляді кристалів. Це обмежує функціональність суглобів і викликає болючі відчуття.

Хвороба розвивається через відсутність у організмі уриказу - цей фермент руйнує сечову кислоту. Ліки від подагри здатні припинити цей руйнівний процес та повернути людині здоров’я.

Симптоматика захворювання

Початковий етап розвитку захворювання, як правило, виявляється у появі періодичного різкого болю у великому пальці, суглобі гомілкостопа та колінному суглобі. Біль виникає різко і супроводжується набряком ураженої ділянки, згодом болючі відчуття посилюються. Приступи больового відчуття можуть тривати до 2-3 днів, на цьому етапі лікування полягає в усуненні больового ефекту, що дозволяє пацієнту повернутися до звичайного життя.

Найчастіше захворювання діагностується у чоловіків. Хвороба поділяється на 2 типи:
  1. Первинна. Розвиток подагри цього типу, як правило, обумовлюється спадковою схильністю пацієнта. Такі люди мають підвищену вироблення сечової кислоти, яка не встигає нейтралізуватися і відкладається в суглобах у вигляді кристалів.
  2. Вторинна. Розвиток цього захворювання відбувається внаслідок порушення функції нирок. У цьому випадку сечова кислота виробляється у невеликих обсягах, проте через порушену роботу нирок вона не може виводитися з організму, що призводить до кристалічних відкладень.
Подагра: симптоми і лікування

Етапи лікування подагри

Захворювання піддається лікуванню та складається з кількох етапів:
  1. Зниження больових відчуттів та набряклості. Для усунення нападів використовуються протизапальні препарати нестероїдного типу, як правило, Колхіцин. Допускається застосування протизапального гормону локально шляхом введення у запалений суглоб.
  2. Зниження концентрації сечової кислоти. Насамперед складається строга дієта з мінімальною кількістю м'яса та птиці, з обмежувачем на риби та морепродукти. Забороняється алкоголь, оскільки він блокує виведення шкідливих речовин з організму та надає суттєве навантаження на нирки.
  3. Додатково призначаються медикаментозні препарати, їхнє завдання знизити концентрацію сечової кислоти в крові пацієнта до 350 мкмоль/л і нижче. На такому рівні сечова кислота не здатна кристалізуватись, що дозволяє зупинити прогресування захворювання.
При підтримці подібного тонусу та суворому дотриманні дієти за рік пацієнт може позбутися всіх відкладень та масивних тофусів, відновивши функціональність та здоров'я уражених суглобів.
Аватар Seo Николай Лисов
Журналист/Kinderslove
Просмотров: 1919 | Теги: ліки від подагри, подагра | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar